Yeşilköy Laptop Fan Bakımı

Yeşilköy Laptop Fan Bakımı
Yeşilköy Laptop Fan Bakımı

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ.!!!

BİZE ULAŞIN

0212 543 49 51

0212 543 49 53

0542 345 55 50

 

Yeşilköy Laptop Fan Bakımı

Masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi bilgisayarın performansıyla yakından ilgili olan bir konu da Yeşilköy laptop fan bakımı konusu olup, yapılması teknik bilgi ve becerinin yanı sıra el becerisi de ister. Çoğunlukla bilgisayarınızı, masaüstü ve ya laptop farketmeksizin, kullanırken çıkan uğultu sesi bilgisayarın fanlarından gelen seslerdir.

Fan Bakımı Gerektiği Gibi Yapılmazsa

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda mutlaka düzgün bir şekilde çalışması gereken fan, bilgisayarın çalışırken diğer parçalarının gereğinden fazla ısınmasını engelleyerek bilgisayarda donanımsal arızaların oluşmasını engeller ve performansının yükselmesini sağlar. Fan çalışmadığı zaman sistemde kilitlenme, bilgisayarda yavaşlama ve bilgisayarın kendi kendine kapanıp soğuyana kadar açılmaması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Fazla ısınmadan kaynaklı işletim sisteminde de sorunların oluşmasına neden olur.

Laptop Fan Bakımı Nasıl Yapılır?

Bilgisayarın zaman zaman yapılması gereken rutin bakımlarından biri de fan temizliği ve bakımını yapmaktır.

Masaüstü bilgisayarda kasanın açılarak bakım ve temizliğinin yapılışı gibi laptop için de aynı bakımı ve temizliği yapmak gerekir. Dışarıdan hava tutularak veya evdeki elektrik süpürgesiyle tozları çekmeye çalışarak laptop fan bakımı yapmış olmazsınız. Laptopun arkasındaki kapağı çıkardığınızda fan etrafında ve havalandırmayı sağlayan kısımlarda kurumuş ve yapışmış toz birikintilerini görebilirsiniz. Bu nedenle dışardan yapılacak işlemle temizliğin ve bakımın gerçekleştiğini düşünmemelisiniz.

Teknik olarak laptopun içine ulaşmak masaüstü bilgisayarlar gibi kolay değildir, çünkü çok hassas dengelerle laptop kapakları birbirine takılmıştır. Kapak kısımlarını birbirine bağlı tutan klipslere zarar vermeden açabilmek ve tekrar kapatırken aynı şekilde klipslere zarar vermeden kapatabilmek gereklidir. Bu nedenle laptopu açsanız dahi tekrar kapatmak ve aynı hassas dengeye oturtmak teknik beceri ve el becerisi isteyen bir iştir.

Yeşilköy Laptop Fan Bakımı Hizmetimiz

Genel olarak bilgisayarların bakımını donanımsal ve yazılımsal bakım olarak iki kısma ayırmak doğru olacaktır. Laptop fan bakımı donanım ile ilgili bir bakım olup her laptop için mutlaka ihtiyaç duyulacak bir konudur. Donanım bakımı olarak görebileceğiniz yeşilköy laptop fan bakımı firmamız tarafından, zaman kaybına neden olmadan ve gerektiği şekilde, diğer donanımsal parçalara herhangi bir zarar gelmeden yapılmaktadır.