Florya İmac Servisi/Ücretsiz Arıza Tespiti

Florya İmac Servisi
Florya İmac Servisi

Florya İmac Servisi

 

Florya İmac Servisi Mac bilgisayarlar, Apple’nin Mac OS Xişletim sistemleri ile çalışırlar. Ancak 2006 dan bu zamana kadar üretilen modellerde sürücüyü bölerek Mac bilgisayarınıza Windows kurmakta mümkün hale gelmiştir. Mac bilgisayarlar 1984’ten beri Apple tarafından üretilmektedir. Mac bilgisayarlar, Macintosh bilgisayar serisini ifade etmek için kullanılmış bir isimdir. Apple ilk modelini sıradan insanlara yönelik kullanılması kolay ve kullanışlı bilgisayarlar üretmeyi ve bu fikri teşvik etmeyi hedeflemiştir. Mac bilgisayarlar grafik ve web tasarımcılar için olukça kullanışlı bilgisayarlardır. Mac’lerin en büyük rakibi Microsoft Windows işletim sistemini kullanan bilgisayarlardır.

 

 

Florya İmac tamiri

Florya İmac servisi profesyonel teknisyen ve tamir ekipmanları gerektiren bir iştir. Bu yüzden İmac tamiri konusunda tüm şartları gerekli ve eğitimli personeller gerekmektedir.Mesela bazı sorunlara bakalım ve çözümlerini öğrenelim.

İmac iniz yavaş çalışıyorsa sabit sürücüden kaynaklı bir problem var demektir. Donma kasma gibi sorunlar yaşarsanız, yüksek performans gerektiren yazılımlar kullanıyorsanız imac’iniz yavaş çalışabilir. Yavaş çalışan donan imac’ler için servisler SSD yükseltmesi yapmaktadır.Bu işlemle birlikte depolama alanıda artabilir.

Açılmayan bir imac’de birden fazla sorun olabilir. Bu nedenle, bu gibi durumlarda teknisyenler arıza tespiti yapmak isteyecektir. Cihaz atölyeye alınır ve gerekli incelemeler yapılarak arıza nedeni öğrenilir. Size arıza ve fiyatı hakkında bilgi verilir ve onayınız alınır.

İmac’inizin ekranı kırıldığında ya da görüntü sorunları olduğunda servisler ekran değişimi yapmaktadır. Bu gibi durumlarda aygıtınızı ehli olmayan kişilere emanet etmeyiniz.

İmac’iniz aşırı ısınıyorsa ve gürültü çıkarıyorsa bunun nedeni fanların tozla dolmasından dolayıdır. Tozla dolan fan soğutma işlemini gerekli yapamaz ve zamanla ısınmalara sebep olur ve gürültülü çalışır. Ve soğumayan imac farklı sorunlar ortaya çıkaracaktır. Bu durumda bilgisayarınızın fanının ya temizlenmesi yada değiştirilmesi gerekmektedir. Fan değişimi veya temizliği için servislerden yardım alabilirsiniz. Bu gibi sorunları kendiniz halletmek yerine servislere başvurarak çözmeniz daha doğru olacaktır, çünkü imac tamiri uzmanlık gerektirir tamir etmek isterken  cihaza daha fazla zarar verebilirsiniz.Servislerin bir avantajlı tarafıda yaptıkları işlemler için garanti verirler ve  bu garanti süresi servis’den servise değişiklik gösterebilir.